Leden 2012

Fotečky králičí rodinky :D

23. ledna 2012 v 17:56 | Cukřenka |  Galerie
No, tady je pár Cukřenčiných fotek, na kterých je i s králičata. Doufám, že se vám budou líbit.


Modrý králík- aneb fatální čmáranice :D

23. ledna 2012 v 17:46 | Cukřenka |  Galerie
No, tak tohle je modrý králík :D Vím, fatální čmáranice, ale je to králík, takže pro mě velká slabost :D Jestli se na to nechcete dívat, prostě se nedívejte. Jedna věc se mi na tom ale líbí: ucho!!! :)

Králičí nevinnost

22. ledna 2012 v 9:14 | Cukřenka |  Seznámení s králičí duší
Vzpomínka na nevinnost každému z nás v naší hlavě utkvěje a je jedno jakou podobu má. Někdo si nevinnost představí jako malé králíčí mláďátka, tedy já. Je okouzlující, jak rychle vyrostla, že v době svého narození měla pouze holou kůži a stále byla zachumaná v hnízdě. O týden později jim narostla srst a další týden na to otevřela očka. Poté ztratila zábrany a začala objevovat kouty velké Cukřenčiny klece. Poté objevila krásu v lidské společnosti. Nevinní jsou stále a pro mě budou i nadále, přestože vyrostou a já je už nikdy neuvidím. Doufám, že budou stejně krásná i pro své budoucí majitele. Doufám, že budou stejně přítulná jako teď. Doufám, že stále budou stejně zvědavá. Doufám, že na ně nikdy nezapomenu. Doufám, že mi (ne)budou chybět.

Už máme o jednoho mišánka míň :(

22. ledna 2012 v 8:51 | Cukřenka |  Cukřenka a cukřata
No, včera přijela k tetě neteř od strejdy se svou dcerou a ta řekla, že by chtěla nějakého králíčka. Tak jsme se s ní šly na ně podívat a líbil se jí nejvíc ten bílý, a to jsem nesla s těžkým srdcem, přestože jsem věděla, že je jednou stejně budeme muset někomu dát. No a nakonec si vybrala skvrnitého :(. Ale já doufám, vlastně věřím, že se u ní bude mít velmi dobře a stane se z něj velký mazlík :D

Naše malá Cukřátka

16. ledna 2012 v 14:38 | Cukřenka |  Cukřenka a cukřata
No, dnes mi taťka řekl, že dal inzerát na aukro- prodej našich malých králíčků. Tak i když jsem si ještě do netbooku nevtáhla nové fotky, zkopíruju vám tedy tu z toho aukra :D
Prosím vás, nedivte se, jsou to beránci, ale beránkům spadnou uši až po nějaké době. Jestli by měl tedy někdo zájem o malého králíčka, tak zavolejte na 777 336 141 nebo se koukněte na tuto webovou adresu: http://aukro.cz/mali-berani-zakrsli-kralicci-i2060543129.html

Cukříkova fotečka

15. ledna 2012 v 18:51 | Cukřenka |  Galerie
Uvědomila jsem si, že tu ještě nejsou žádné Cukříčkovy fotečky, takže je na čase, abych nějaké zveřejnila. Taky jsem si uvědomila, že musím spravit tlačítko Galerie, protože nefunguje :D

Králíčí manikúra a pedikúra- Zkrátka luxus, který králíčci ne a ne pochopit

15. ledna 2012 v 10:00 | Cukřenka |  Vtipné i roztomilé chvíle s králíčky
Včera jela naše rodina- kromě mě, na bazén. Já zůstala doma a uklízela. No, ne že by se mi chtělo, to ne, ale musela jsem. Jak se tedy vrátili domů, přivezli ještě z obchodu pro zvířata kleštičky na stříhání drápů. Já u toho bohužel nebyla, tak vám to popíšu tak, jak mi to řekla mamka. První pán na holení byl Bobánek a prý byl v klidu. Potom Ferda, který byl v klidu, vlastně jako vždy. No, pak byla na řadě Cukřenka a ta řádila jen na začátku, potom se uklidnila. Nejhorší byl prý Cukřík. Říkali, že se zmítal a mnul sebou. No, je to prostě chlap a nebude si dělat nehty od nezkušených kosmetiček :D.

Králičí osobnost- žárlivost, závistivost a všežravost

12. ledna 2012 v 19:47 | Cukřenka
No, dnes jsem zjístila, že i tak roztomilí ušáci mají stejně špatné vlastnosti jako lidé.
Cukřenka je velmi závistivá a všežravá. Na snídani jsme dnes králíkům daly jablíčka, dospělým dvě půlky a malým kulišům každému po jedné půlce. Teda, tak jsem jim to dát chtěla. První jsem dala Cukrovi, potom Bobovi, Ferdovi a až nakonec Cukřeně a cukřatům. Dala jsem Cukřence jednu půlku a tu si odnesla do rohu klece. Potom jsem chtěla dát další půlku jednomu cukřeti, ale Cukřenka odběhla od už rozhryzané půlky a vzala si další. Já jsem si řekla v pohodě, to jsou ty dvě půlky co měla dostat a teď dám malým. No, už jsem dávala bílému, ale Cukřena zase přiběhla jabko si odnesla. A tak to šlo stále dokola. Tak jsem si teda řekla, že cukřátka nemůžou zůstat o hladu a že jim jedno jablíčko přisunu. Natáhla jsem po něm ruku, ale Cukřena zaujala útočnou i obranou pozici, tak jsem se radši klidila :D

No a žárlivost? Tou trpí můj Cukřík :D Vždy, když si mazlím nebo hladím jiného králíčka, začne se nervovat a dupat. Naše mamka se mě dokonce ptala, co s Cukrem je, že když si hladila našeho kocoura Mikeše, Cukřík okamžitě začal dupat a nepřestal, dokud mamka nešla pryč :D.
A pak že ty nejhorší vlastnosti mají jenom lidé xD

Králíčí pomsta :D

10. ledna 2012 v 20:17 | Cukřenka |  Cukřenka a cukřata
No, Nejprve to shrnu do bodů, které možná nepochopíte a ani nemusíte:
 1. Cukr Cukřence půjčil větší klec, aby měla hodně místa pro sebe a cukřata
 2. Cukřenka se zabydlela a ve velké kleci si užívala
 3. Cukřík byl v malé kleci nervní
 4. Dostal místo v mém pokoji a byl spokojený: byl to zase ten malý, rozkošný a rozmazlený kulíš...
 5. ... Zatímco já mu dělala služku a neustále po něm uklízela a uklízela a pořád uklízela
 6. Vypadalo to, jako by mi Cukr schválně přidělávál práci: když chtěl hrabat, hrabal tak, aby mi tam udělal ještě větší bordel a já byla zoufalá- A on? Pořád měl na obličeji ten rozkošňoučký výraz, kterému jsem stále neodolávala :D
 7. Bylo nebylo, jednou jsem se pěkně naštvala a dala Cukříka k ostatním králíčkům( ne do klece :D) a co se asi stalo??????
 8. Byl vzteklý a dupal :DDD a naprosto naštvaně koukal- skoro vražedně
Co z toho plyne??? Cukřík je velmi nevděčný!Nerozhodný No a teď k věci:
Co to je pomsta) králičí):
 1. Upozornění: NIKDY neštvěte králíky!!!
 2. Vždy dělejte to, co oni chtějí. V mém případě jsem dopadla špatně
 3. No a pomsta: Bylo mi té cukříkovy změny líto, protože si ještě ani pořádně nezvkl a vzala jsem si ho nahoru k sobě do pokoje. A on mi tam udělal loužičku a pobobkoval mi snad celý můj pelíšekKřičící

Informátor

9. ledna 2012 v 18:13 | Cukřenka |  Vtipné i roztomilé chvíle s králíčky
1. Boban:-
2. Cukřenka: je závistivá :(, neumí se rozdělit o jídlo xD
3. Cukřík: Měla jsem ho asi dva měsíce u sebe a včera mi došla trpělivost a dala ho k ostatním králíčkům. Pořád dupal a šlo poznat, že je velmi naštvaný. Hodně.
4. Snížek: Byl naprosto milounký :o) Dnes jsem se s ním hodně moc mazlinkala
5. Ostatní cukřátka: Jsou hrozně nenažrané

1. část: Co udělat před pořízením králíčka

8. ledna 2012 v 15:30 | Cukřenka |  O chovu
Výhody králíčků
Výhoda králíků je, že je můžete chovat i v bytě. Jsou velmi roztomilí a když si je budete mazlit, budete je mít rádi a dobře se o ně postaráte, odvděčí se vám svou oddaností.
Před pořízením králíčka potřebujete:
klec( všude v dobrých zverimexech, lepší větší, na internetu určitě seženete použité- levnější), napáječku, misku, potravu( seno, směsi), podestýlku, jablka, zeleninu( mrkev, listy salátu- omezené množství!!!!) a hodně času!
Důležité rozhodnutí: čistokrevný nebo ne?
U nás doma chováme neuznávaná plemena zakrslíků a vůbec nám to nevadí. Záleží jen na vašem rozhodnutí.Někteří chovatelé nečistokrevné králíky odsuzují, ale my ne. Jsou nádherní.
Čistokrevní: můžete je např. koupit na výstavách domácího zvířectva nebo od nějakého chovatele. Počítejte s tím, že budou značně dražší.
Nečistokrevní: koupíte je ve všech zverimexech se zvířaty cca za 300 Kč.
Je to tedy na vás, jaké chcete chovat plemena.

Nový poznatek- dva :D!!!

8. ledna 2012 v 8:43 | Cukřenka |  Cukřenka a cukřata
Včera jsem zjístila, že Cukřena dělá výboje hlavně, když má hlad. Člověk si řekne, že ta králičice určitě neobrátí misku, která je dost těžká i pro samce a hle! Cukřenka je náš všeuměl.
No a druhá zpráva: Víme přibližné pohlaví našich malých kulíšků!
šedý, dlouhosrstý: kluk
celá maminka( rezavá, krátkosrstá): nejspíš holka
chlupáč, skvrnitý: nevíme :(
bílý bobánek, krátká srst: kluk
Takže to vypadá na tři kluky a jednu holku, ale třeba to bude jinak.

Cukřenčin útok

5. ledna 2012 v 20:48 | Cukřenka |  Cukřenka a cukřata
Dneska ráno než jsem šla do školy a Cukřa vypadala, jako by měla hlad. Tak jsem si řekla: Dobrá, dám ji trochu té směsi ( 1 kg asi tak cca 25-30 Kč) a ona ke mně tak roztomilounce přiběhla a já jí tam dalu tu směsku a ona mě z té vděčnosti poškrábala. Zkrátka když má hlad, je dost nervní :)