O princi Snížkovi

5. února 2012 v 12:22 | Cukřenka |  Králičí pohádky na dobrou noc
Stalo se to kdysi dávno, když si byli všichni tvorové rovni a každý měl svého krále. Tehdy se královně Cukřence a královi Bobanovi narodily malé královské dětičky. Byly roztomiloučké, královna se při pohledu na ně vždy rozněžnila. Velmi je milovala. Ale čas plynul a z malých královských dětiček vyrostli statní a udatní princové.
Teď přišlo důležité rozhodování. Kdo získá královskou korunu???
Bude to snad princ Michal, jehož srdce bylo oddané, nebo snad princ Václav, jehož síle nebyla rovna žádná jiná? Mohl to být také princ Ouško, jehož charakter a smysl pro humor byl převeliký. Z Jeden z těchto princů by se mohl novým králem státi. Ale co princ Snížek? Sice byl hodný a skromný, ale nebyl ani udatný, společenský a už vůbec ne statečný.
Královna byla tou dobou velmi smutná, protože musela vymyslet tři úkoly, které princové musí splnit a v kterých se ukáže jejich pravá tvář. Musila si ale také pospíšit, protože úkoly musely být bezpodmínečně splněny do úplňku a to už zbývaly jenom tři neděle, nechtěla prince připravit a další drahocený čas.
Příští ho dne brzo ráno si královna zavolala své čtyři syny, chtěla jim oznámit tři úkoly.
" Musela jsem vymyslet tři úkoly, které by byly hodny pro prince z krve královské. Trvalo mi to celičkou noc, ale myslím, že jsem vybrala správně." řekla královna a důrazně pokračovala. " První úkol je ze všech úkolů nejlehčí, ale zároveň svou lehkostí je nejtěžší ze všech. Musíte se oženit, ale z pravé lásky, za královnu, jejiž krása, moc a láska budou mnohem silnější než všechny chmury, které vás na vaší cestě potkají."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama